Borsos Miklós – „Hegedűszóban szép mesét jelentek”

Borsos Miklós kiállítás nyílik a Bibliamúzeum (Ráday Gyűjtemény Bibliamúzeuma) időszaki kiállítóterében. A kiállítás anyaga főként magángyűjteményekből, valamint néhány ismert gyűjtemény anyagából áll össze.

Személyes kapcsolatok, baráti szálak, kötődések, közös zenélések és történetek tárgyai, emlékei idéződnek fel a kiállításon. A kiállítást átszövi Borsos Miklósnak a zenéhez való kapcsolata.

Nem az ismert kisplasztikák és grafikák lesznek a kiállítás középpontjában, bár azokból is láthatunk, hanem ismeretlen anyag is előkerül lakások falairól, polcairól. Néhány különleges festmény is látható a firenzei korszakából, de a maga tervezte kottatartója hegedűvonójával szintén a kiállítás része lesz. Levelek, kéziratok is gazdagítják a kiállítási anyagot.

Együttműködő partnerek:

Borsos Miklós Emlékmúzeum, Győr
Magángyűjtemények
Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest

Jakus Ágnes tudósítása a megnyitóról:
A szépség ismerőse. Parókia – református portál. 2014.03.17.